27 Ocak Paz | Nesteren Akçay Stüdyo

Yoga'da Derinleşme Atölyeleri - Tematik Seriler

Deneyimli Yoga öğrencileri ve Temalı seriler konusunda gelişmek isteyen Yoga Uzmanları içindir. Yoga Felsefesi'nden ve Mitolojisinden seçtiğim konular ile temalandırılan güçlü vinyasa serileri. Temalı Sekanslama üzerine derinlemesine incelemeler yapılacaktır.
Kayıtlar kapanmıştır
Yoga'da Derinleşme Atölyeleri - Tematik Seriler

Yer ve Tarih

27 Oca 2019 09:30 – 31 Oca 2019 12:30
Nesteren Akçay Stüdyo, Nisbetiye Mahallesi, Engin Sitesi Yolu Sokak, Beşiktaş/Istanbul, Turkey

Etkinlik detayları

Yoga Felsefesi'nden ve Mitolojisinden seçtiğim konular ile temalandırılan güçlü vinyasa serilerini çalışacağımız bu atölyeler, mat üzerinde yoga asana çalışmayı ve pratiğini derinleştirmeyi isteyen deneyimli yoga öğrencilerine açıktır.

Eğer yoga öğrenciliğinizi bir Uzmanlaşma Eğitimi ile pekiştirdiyseniz, bu çalışmalar hem pratiğinizi derinleştirecek, hem de ders verme konusunda sizlere yepyeni bir ufuk açacaktır.

Program İçeriği :

- Yoga Felsefesi ve Mitolojisinden tematik bir konu, ve bu konunun modern yaşamda hayatımıza yansımaları üzerine anlatı

- Güçlü, odaklı vinyasa sekansı

- Tema ile sekans nasıl örtüşüyor, sekansın ve temanın bölümlendirilerek incelenmesi

- Soru-cevap

Çalışma, deneyimli yoga öğrencisine, mat üzerinde sadece hareket ederek pozları yapmanın ötesinde, hangi durusu, nasıl, ve neden yaptıgınız üzerinden önünüze açılan yepyeni ve çok daha derin çalıslamara bilerek ve farkındalık içinde nasıl ilerleyebileceginizi ögretecek.

Yoga Uzmanına ise, sekans hazırlamanın tema ile örtüştürülmesi, bir yoga çalışmasını mat üzerinde içsel yolculuk haline getirme konusunda detaylı inceleme ve öğrenme alanı açacaktır.

Kimler katılabilir ? :

Vinyasa-Hatha Yogayı en az 6 aydır düzenli uygulayanlar

200 saat Yogada Uzmanlasma Temel Egitimi alanlar,

Vinyasa stilinde sekanslama yapısını anlamak, anlamlı, tutarlı, güvenli sekans hazırlama alanında gelişmek isteyenler, gelebilir.

Yoga Uzmanları :

-Anatomi ve beden mekanigi ve Yoga felsefesi konseptleri ile bagları üzerinden kendi derslerini kurma, anlamlı sekans yapma,

-Güvenli ögretme, riskleri anlama ve giderme bilgi ve becerileri gelisecektir. Yoga uzmanlarına birebir soruları oldugunda destek de vereceğim.

Bu atölyelerin her biri 200 saatlik Yogada Uzmanlasma Egitimi’ne hazırlık olarak planlanıyor, dolayısıyla Egitime hazırlanabileceginiz gibi, Egitim alma, yoga hocası olma yoluna girme konusunda soru isaretleriniz varsa, bu gruba katılarak egitime kendinizi maddi-manevi baglamadan sorularınızı giderebilirsiniz.

Program Takvimi : Her biri 3 saat sürecek

Bulusmalar : 2 haftada bir Pazar sabahları 09:30-12:30 arası

Ücret :

4 Atölye toplu katılım : 700 TL.

Tek Atölye katılım : 200 TL

Kapasite : max 6 kişi

Kayıtlar kapanmıştır

Paylaşmak istersen