03 Ekim Cmt | Zoom Buluşmaları

Yoga Uzmanları için Yoga Terapi Çözümleri - 50 Saat (ONLINE)

Müge Ece ile birlikte vereceğimiz bu eğitim minimum 200 saat Temel Yoga Eğitimi'ni tamamlamış Yoga Uzmanları’nın öğrencilerinin farklı ihtiyaçlarını karşılayabilme yetilerini geliştirmeyi hedeflemektedir.
Kayıt Kapalı
Yoga Uzmanları için Yoga Terapi Çözümleri - 50 Saat (ONLINE)

Yer ve Tarih

03 Eki 2020 19:00 – 20 Eki 2020 22:00
Zoom Buluşmaları

Etkinlik detayları

Daha önce 40 saat olarak düzenlediğimiz bu eğitimin içeriğini biraz daha zenginleştirerek, uygulama ve egzersizlere daha çok alan açarak online olarak  ikinci kez açıyoruz.

Nesteren Akçay ve Müge Ece'nin vereceği bu eğitim minimum 200 saat Temel Yoga Eğitimi'ni tamamlamış Yoga Uzmanları'nın öğrencilerinin farklı ihtiyaçlarını karşılayabilme yetilerini geliştirmeyi hedeflemektedir.

Karşımıza çıkan her beden farklı ve farklı ihtiyaçlar ile geliyor.

Yoga öğretirken karşınızdaki bedeni, ihtiyaçları anlamak, ihtiyaçlara göre çözümler geliştirebilmek ve güvenli yoga yaptırabilmek için farklı disiplinlerden farklı kaynaklar ve çözümlerin öğretileceği bu eğitimden aşağıdaki konularda çalışmayı bekleyebilirsiniz.

Bu eğitimde yoga terapi, pranayama ve meditasyon ile restoratif yoga ve somatik çalışmalardan çözümler deneyimleyecek ve uygulamayı öğreneceksiniz.

Çalışmanın ana hedefi; Yoga çalışmaları yaptırırken bedeni terapötik bir bakış açısıyla görebilme deneyimimizi geliştirmek, uygulama yelpazemizi genişleterek farklı ihtiyaçlara farklı çözümler sunabilecek yetkinliğe gelmeyi desteklemektir.

İçerik :

-      Beden ve Duruşları Anlama – Postür okuma

-      Farklı beden ve ihtiyaçlara göre sekanslama yöntemleri

-      Kas-İskelet Sistemine Giriş

-      Boyun-Omuzlar-Sırt

-      Bel

-      Pelvis ve Üst Bacaklar

-      Dizler- Alt Bacak ve Ayaklar

-      Sinir Sistemi,Somatik Sınırlar

-      Travma kavramı

-      Elle müdahalede Somatik Sınırlar

-      Grup ve Bireysel seanlar için farklı çözümler

Eğitim Süresi :  Aşağıdaki takvime yayılan bir program ile ilerleyecek olan çalışma toplam 50 saattir.

Eğitim Tarihleri :

3-4 Ekim haftasonu (gündüz)

6 Ekim (akşam)

11 Ekim haftasonu (gündüz)

13 Ekim (akşam)

17-18 Ekim haftasonu (gündüz)

20 Ekim (akşam)

Eğitim Yeri :

Eğitimimiz zoom üzerinden Online olarak gerçekleşecektir.

Daha Önce Online olarak bu eğitime katılanlar neler dediler?

Ebru Kurtay (Silivri Yoga) : Öncelikle eğitimin içeriği beklemedigim kadar dolu idi, hatta şunu düşündüm bu kadar bilgiyi başkası verse muhtemelen 100 saate yayardı 🙂 Sanırım bunun için eğitim sonunda sorulacak soru varmı kısmında susmamiz ; en az bir kez daha kaydı izleyip notlarımizi güncellenmemiz gerekecek.  Diger taraftan sizler gibi konumuzda çok deneyimli kişiler tarafından eğitim almak bir ayrıcalık çünkü kendinizi o kadar çok geliştirmişsiniz ki eğitim konumuz harici konularda bile sorularımızı dolu dolu cevapladınız. Benim ogrencilerim geçirdiğim 2 senede hep sorunsuz kişiler oldu. Ve şimdi umarım Müge Hocam'ın dediği gibi terapiyle çalıştığımız için onlar benim karşıma bir bir gelecek ve ben çalışırken sizi tekrar sevgiyle anacagim 🙏

Elvan Ongun Esen : Yoga Uzmanlarına yönelik Yoga Terapi çözümleri çok  detaylı ve düşünülerek hazırlanmış çok değerli bir eğitim.

Bu eğitimin bir bölümü  bedenimizi daha iyi tanımamıza yardımcı oluyor ve bedenimizde oluşan ve bize dönem dönem rahatsızlık veren çeşitli ağrı ve acılara  başka türlü yaklaşarak, onları rahatlatmanın mümkün olabileceğini gösteriyor. Bu bilgiler benim için çok değerliydi. Hareket etmek isterken bedenimin benden gerçekten ne istediğini nasıl anlayabileceğimi daha iyi kavradım. Hatta bazen bedenimin sağ ve sol tarafının farklı ihtiyaçları olabileceğini ve bunu dikkate alarak iki tarafı farklı şekillerde çalıştırabileceğimi anladım. Eğtimin içinle özenle ve yeterli şekilde yerleştirilmiş anatomi bilgileri öğrenme ve anlama sürecimi çok destekledi.  Bu eğitim öğrencilerimin ihtiyaçlarını da daha iyi kavramama ve şimdi bu ihtiyaçlara yönelik dersler hazırlamama yardımcı oluyor.

Eğitimin bir bölümü ise daha ruhsal bir yolculuk. Bedenimize ihtiyaç duyduklarını sağlarken ki bu özen olabilir, şefkat olabilir veya bazen daha fazla hareket olabilir aslında ruhumuza bir yolculuk yapıyoruz.

Bedenimizle ve bedenimize yaptıklarımız geçmişten gelen anıları, yükleri  tetikleyebiliyor ve bazen bunun farkında bile olmayabiliyoruz. Bu eğitim bu farkındalığı  artırıyor. Bir ömür boyu sürecek olan kendimizi tanıma yolculuğunu kolaylaştıracak ve yaşamın bu sene olduğu gibi önümüze attığı, ayağımızı yerden kesen durumlarda  dengemizi ve köklenme hissimizi korumamamıza yardımcı olabilecek çok kıymetli araçlar sunuyor.

Bu eğitimden büyük bir alet çantasıyla ayrıldım ben. Sık sık açıp bakıyorum ve kullanıyorum o alet çantasındakileri. Nesteren ve Müge hocalarıma teşekkür ediyorum bu güzel ve detaylı eğitimi hazırlayıp bilgilerini bizimle cömertçe paylaştıkları için.

Eğitim Ücreti :

Katılımcı sayısına göre ücretlendirme yaparak daha çok kişinin faydalanması, ve ücretin de basamaklı olarak buna göre değişmesi prensibine göre uyarlanmıştır.(*)

10 kişiye kadar Eğitim ücreti : 1,750 TL + KDV

20 kişiye kadar Eğitim ücreti  : 1,500 TL + KDV

20 kişinin üstünde katılım olması halinde Eğitim ücreti : 1,250 TL + KDV

Taksitli ödeme seçeneği vardır.

Eğitim süresi boyunca YogaUni.com websitesine üyelik eğitim bedeline dahildir.

Eğitime ikinci kez katılmak isteyenler kademeli ödeme yapısına dahil edilmeyecektir, bu sevgili katılımcılarımız için ücretimiz 750 TL + KDV'dir.

Son Kayıt Tarihi :

15 Eylül 2020 tarihine dek alınacak kayıtlara göre kademeli ücretlendirme uygulaması yapılacaktır.

Bu tarihten sonra kayıt olanlar için mevcut kayıt ücretinde hangi kademeye ulaştıysak bir üst kademeden kaydı gerçekleşecektir.

Depozito bedeli : 750 TL'dir

Kayıt için info@yogauni.com email adresine e-postanızı bekliyoruz.

Namaste!

(*) Eğitimimiz daha önce stüdyo ortamında 40 saat olarak canlı olarak sunuluyordu, ve ücreti 2,750TL idi, Online sunmaya başladığımız bu eğitimin ücretindeki değişiklik tamamen bu eğitimi almak isteyen, ancak maddi olarak zorlanacak eğitmenlere ulaşmaktır. Mevcut ücrette zorlanıyor ama eğitime katılmak istiyorsanız, şartlarınızı bildiren bir e-posta ile info@yogauni.com adresine ulaşınız. Eğitimimiz ücretsiz olmayacaktır, uzmanlarımzın yıllara dayanan eğitimleri, emekleri ve bu eğitime hazırlıklarının bedelsiz dağıtılamayacağı inancındayız. Öte yandan, ihtiyaç sahibi uzmanlarımıza nasıl kolaylık sağlayabileceğimiz konusunda çareler üretmek için açık bir kalp ile bu mesajı yazıyoruz. Namaste 🙏

Kayıt Kapalı

Paylaşmak istersen